foxes
27 اسفند 1401 - 11:24

نماینده مردم کرمان در مجلس: ۱۸۰ هزار معلم در آموزش و پرورش کمبود داریم

نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: ۱۸۰ هزار معلم کمبود داریم و در صورت درخواست کارکنان سن بازنشستگی دو سال افزایش پیدا می‌کند تا کمبود معلم تا حدودی جبران شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی زاهدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تبریک ایام فرا رسیدن دو بهار طبیعت و قرآن اظهار داشت: امیدواریم تقارن دو بهار با هم نویدبخش روزهای خوبی برای عمومی مردم کشور در بخش‌های مختلف معنوی، اقتصادی و فرهنگی باشد.

وی با اشاره به اینکه بیان دستاوردهای کشور برای جامعه امیدبخش است و خوشبختانه با وجود مشکلاتی که وجود دارد و یا بر ما تحمیل کردند، مسیر پیشرفت کشور نویدبخش است و جای امیدواری دارد، گفت: سیاست خارجی کشور خوب عمل کرده و بر روی ریل خوبی قرار گرفته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباط موثر با کشور چین و از آن طریق با عربستان می‌تواند در ثبات منطقه بسیار اثرگذار باشد، افزود: ارتباط با عربستان باعث شد که کشورهای اروپایی که اغتشاشات را حمایت می‌کنند و در برخی موارد حتی سفرای این کشورها جزو اغتشاشگران بودند، حساب کار دستشان بیاید.

وی با اشاره به اینکه آمریکا اگر چه در رسانه‌های خود برجام را تمام شدنی عنوان می‌کنند اما در پنهان پیام‌های زیادی بر تفاهم با ایران دارند، بیان کرد: آمریکا ظاهر و باطنش یکی نیست و فقط منافع خود را دنبال می‌کند.

زاهدی با بیان اینکه امروز دنیا متوجه حقانیت جمهوری اسلامی ایران شده و ماهیت آمریکا نیز برای مردم دنیا شفاف شده است، ادامه داد: فعالیت‌هایی که در حوزه سیاست خارجی کشور انجام شده قطعاً در بهبود مشکلات اقتصادی کشور در سال آینده اثربخش است.

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی نیز تمام تلاش خود را گذاشته تا با تعامل با دولت در رفع مشکلات اقتصادی کشور موثر باشد، گفت: در حوزه مولدسازی اقدامات خوبی انجام شده و اجرای قانون مولدسازی در توسعه اقتصادی و اتمام طرح‌های نیمه تمام در کشور موثر خواهد بود که مجلس پیگیر اجرای دقیق آن است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولت به 10 میلیون تومان افزایش پیدا کرد که قطعاً در راستای حمایت از اقشار ضعیف و متوسط جامعه است، افزود: برای حمایت از تولید مقدار مالیات 7 درصد کاهش پیدا کرد که همه این موارد در بودجه دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به مناطق صعب‌العبور در کشور مورد تاکید مجلس است و مقدار سرانه گازرسانی به نفع مردم بهبود یافت، ابراز داشت: در استان کرمان حدود 98 درصد جمعیت استان از نعمت گاز برخوردارند و تلاش می‌شود تا دو سال آینده به 100 درصد برسیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و سلامت نیز اشاره کرد و گفت: تمام سه دهک پایین جامعه باید از بیمه درمان رایگان بهره‌مند باشند و قانون مجلس است.

وی با بیان اینکه حدود 180 هزار معلم در آموزش و پرورش کمبود داریم، افزود: قرار شد که در صورت درخواست کارکنان، سن بازنشستگی دو سال افزایش پیدا کند و با این قانون کمبود معلم نیز تا حدودی جبران می‌شود.

زاهدی با اشاره به اینکه بانک مرکزی نباید در اختیار دولت باشد و در قانون مجلس به استقلال بانک مرکزی از دولت توجه شده است، گفت: برخی از بانک‌ها بیش از 10 برابر تسهیلاتی که باید به مردم می‌دادند به شرکت‌های اقماری خود دادند و گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس بود؛ بانک‌ها حق بنگاهداری ندارند و باید از تولید در کشور حمایت کنند.

وی با بیان اینکه حذف امضاهای طلایی در صدور مجوزها مورد تاکید مجلس شورای اسلامی است و در قانون بهبود فضای کسب و کار نیز بر آن تاکید شده است، ادامه داد: همه چیز در کشور باید شفاف باشد و ما هم اصرار داریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ساخت یک میلیون مسکن در کشور قول دولت است اما در استان کرمان هنوز کار بر زمین مانده داریم و در برخی شهرستان‌ها با مشکل تامین زمین روبه‌رو هستیم، تاکید کرد: دولت به تعهد خود برای ساخت مسکن برای اقشار ضعیف جامعه به‌ویژه جوانان عمل کند.

وی با بیان اینکه ساماندهی مدارس غیردولتی یکی از ضروریات است در خیلی از این مدارس حق معلم به خوبی پرداخت نمی‌شود و مجلس بر این موضوع توجه دارد، افزود: یکی از مشکلات کشور این است که به صورت یکپارچه به اطلاعات و آمار دسترسی نداریم.

زاهدی با اشاره به اینکه قانون داده و اطلاعات در مجلس شورای اسلامی مطرح است، اظهار داشت: اطلاعات دقیق و شفاف به برنامه‌ریزی در کشور کمک می‌کند و باید زیرساخت‌های آن در تمام دستگاه‌ها فراهم شود.

وی با بیان اینکه پیگیری برای احداث کارخانه پلاسمای خون در استان کرمان در حال انجام است، گفت: این پروژه جزو نیازهای مهم کشور بوده و یک پروژه استراتژیک است؛ یکی از اولویت‌های ما برای سال آینده پیگیری اجرایی شدن پروژه پلاسمای خون خواهد بود.

انتهای پیام/511/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098755